Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Peeling na twarz bez tajemnic

Lifestyle Data publikacji - 2 stycznia 2022 Autor - Redakcja oranjefan.pl
peeling twarzy


Złuszczanie skóry polegające na usuwaniu z niej martwych komórek naskórka jest jednym z ważniejszych zabiegów kosmetycznych. Nie powinny o nim zapominać nie tylko kobiety, ale również mężczyźni zwłaszcza, jeśli zależy im, aby skóra była doskonale odżywiona i pełna blasku. Peeling twarzy, pomimo swojej popularności, nadal jest zabiegiem, który rodzi szereg pytań. Co zatem warto o nim wiedzieć?

Jakie są zalety peelingu?

Peeling na twarz jest doskonałym sposobem nie tylko na oczyszczenie skóry, ale również na pobudzenie jej do działania. Umożliwia głębokie oczyszczanie twarzy, a jednocześnie przyczynia się do tego, że dochodzi do pobudzenia jej mikrokrążenia. Podczas jego wykonywania przeważnie niejako przy okazji wykonuje się też masaż twarzy, a ten sprawia, że skóra pracuje intensywniej produkując większe ilości włókien kolagenowych i elastyny. W pewnym wieku tempo regeneracji skóry ulega w naturalny sposób spowolnieniu, peeling jest więc niezawodnym sposobem na jej odmłodzenie. Jakby tego było mało, różnice w wyglądzie twarzy po wykonaniu peelingu można dostrzec gołym okiem. Staje się ona optycznie łagodniejsza, poprawia się też charakterystyczny dla niej koloryt. O zaletach peelingu wspomina się także w kontekście bardziej złożonej pielęgnacji. Jest niezawodnym przygotowaniem do innych zabiegów poprawiających wygląd skóry, zmniejszających widoczność zmarszczek i redukujących cienie pod oczami.

Peeling na twarz – w domu, czy w gabinecie?

Peeling twarzy jest zabiegiem na tyle nieskomplikowanym, że bez obaw można wykonywać go w domowym zaciszu uznając go za znakomite uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie również temu, aby przynajmniej raz na jakiś czas odwołać się do bardziej profesjonalnej metody złuszczania naskórka. Jest ich co najmniej kilka i każdą można wykonać odwiedzając gabinet kosmetyczny. Zabiegi tego rodzaju są w szczególny sposób polecane osobom, które zmagają się z trądzikiem, mogą jednak pomagać także w walce z przebarwieniami oraz zmarszczkami. Profesjonalny peeling na twarz ma mocniejsze działanie, zarówno jego rodzaj, jak i częstotliwość wykonywania dobrze jest więc skonsultować ze specjalistą.

Jaki rodzaj peelingu twarzy wybrać?

Osoby zastanawiające się nad tym, jaki peeling twarzy będzie dla nich najbardziej odpowiedni, w pierwszej kolejności powinny przeanalizować codzienne potrzeby typowe dla ich skóry. Jeśli więc jest to skóra łojotokowa, najlepsze rezultaty przyniesie z pewnością peeling ziarnisty. Bazuje on na sproszkowanych łupinach nasion i złuszcza skórę mechanicznie. Stosowany regularnie odblokowuje pory, a jego efekt można porównać do tego, jaki jest w stanie zagwarantować delikatny masaż.
Nieco inaczej prezentuje się sytuacja osób zmagających się z problemem cery mieszanej oraz skóry poszarzałej i sprawiającej nieustannie wrażenie zmęczonej. Tu znacznie lepszą opcją będą preparaty peelingujące posiadające w swoim składzie syntetyczne kuleczki. One także pozwalają na mechaniczne złuszczanie skóry, zwracają jednak na siebie uwagę także dlatego, że są wyjątkowo delikatne.

zalety aktywności fizycznej

Redakcja oranjefan.pl

Redakcja OranjeFan to zespół pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarach zdrowia, sportu, mody, diety oraz urody. Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom aktualnych, inspirujących i praktycznych informacji, które pomogą im prowadzić zdrowszy, aktywniejszy i bardziej stylowy tryb życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?