Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Jak szybko przytyć? Co jeść, by zwiększyć masę ciała?

Dieta Data publikacji - 1 stycznia 2022 Autor - Redakcja oranjefan.pl
jak przytyć


Wiele osób ma problem ze zrzuceniem zbędnej masy ciała. Niemało jednak ma kłopot odwrotny czyli niedowagę. Takie osoby chcą, a nawet powinny zwiększyć masę ciała. Niedowaga bowiem jest nieobojętna dla zdrowia i może być przyczyną wielu chorób. Jak przytyć by było to bezpieczne dla zdrowia? Jak szybko przytyć i cieszyć się z prawidłowej masy ciała?

Jak szybko przytyć? Złym pomysłem jest spożywanie zbyt dużej ilości jedzenia

Odpowiedź na pytanie jak przytyć wydaje się oczywista. Po prostu jeść dużo więcej i to produktów, które powodują tycie. Nie jest tak. na pewno warto powstrzymać się od jedzenia fast foodów i podobnych rzeczy, które powodują tycie. Nierozsądne jest też przejadanie się, bowiem organizm będzie odkładał nadmiar kalorii tworząc tkankę tłuszczową, przez którą szybko może pojawić się nadwaga. Jedzenie tuczących, ale niezdrowych pokarmów, może też powodować wiele problemów zdrowotnych. Albo od razu, albo w przyszłości.

Jak przytyć? Trzeba jeść często, a jedzenie powinno być zdrowe

Ci, którzy mają problemy ze zdrowiem, nie powinni rewolucyjnej diety wprowadzać na własną rękę. W takich sytuacjach dobrze jest zasięgnąć opinii dietetyka. Z pewnością przygotuje dietę, która pozwoli szybko przytyć, jednocześnie jednak będzie odpowiednia dla zdrowia. Pewne ogólne zasady może jednak stosować każdy, bez konsultacji z lekarzem lub dietetykiem. Bardzo ważne jest częste jedzenie. Powinno się jeść nie za dużo, ale co najmniej pięć razy dziennie, pomiędzy posiłkami zachowując odstęp dwugodzinny. Dietę należy wzbogacić między innymi o wysokowartościowe białko. Znaleźć je można w takich rzeczach jak jajka, chude mięso, wędlina, jogurt.

Bardzo istotne jest też uzupełnienie diety o węglowodany złożone. Można je znaleźć między innymi w kaszach, ciemnym ryżu, pieczywie, ale tylko pełnoziarnistym. Nie każdy wie, że istotne jest też zażywanie witamin z grupy B. Odpowiadają one bowiem za magazynowanie tłuszczy.

Aby przytyć, kobiety w ciągu dnia powinny dostarczać swoim organizmom około 2500 kalorii. mężczyźni zaś około 3-3,5 tysiąca, a nawet więcej. Wiele zależy od stylu życia, rodzaju wykonywanej pracy i poziomu aktywności fizycznej.

Co warto jeść, a czego unikać?

Na pewno nie powinno wprowadzać się do diety wysokokalorycznych ale niezdrowych produktów, takich jak wspomniane wyżej fast foody. Dieta powinna być bogata w jajka, które zawierają białko, tłuszcze i inne ważne dla organizmu składniki. Warto tez często sięgać po tłuste ryby. One także zawierają niemało białka i doskonały tłuszcz, bogaty w kwasy omega-3. Istotne jest też częste jedzenie owoców, w tym owoców suszonych. To źródło cukru, witamin i minerałów. Nie każdy wie, że konieczne też jest zwiększenie ilości spożywanego oleju, który jest bardzo kaloryczny. Powinien jednak to być wysokiej jakości olej, tłoczony na zimno, nie zaś olej przetworzony. Dobrym wyborem jest między innymi olej kokosowy i oliwa z oliwek. Można takie oleje dodawać do dań i sałatek. Dostarczą organizmowi sporą liczbę kalorii, nie spowodują jednak uczucia przejedzenia czy ciężkości na żołądku.

Warto też pamiętać o sprawdzaniu efektów nowej diety. Częste ważenie się jest więc wskazane. Oczywiście nie można oczekiwać, że masa ciała wzrośnie błyskawicznie. Nawet przytycie o kilka kilogramów może zająć miesiąc lub nawet więcej.

zalety aktywności fizycznej

Redakcja oranjefan.pl

Redakcja OranjeFan to zespół pasjonatów i ekspertów z różnych dziedzin, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarach zdrowia, sportu, mody, diety oraz urody. Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom aktualnych, inspirujących i praktycznych informacji, które pomogą im prowadzić zdrowszy, aktywniejszy i bardziej stylowy tryb życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?